Prút By Döme Team Feeder Master 430LC 70-195g

Dostupnosť Skladom (1 ks)
Kód: 1870-430
119 €
Prút By Döme Team Feeder Master 430LC 70-195g
Prút By Döme Team Feeder Master 430LC 70-195g
Akcia
Kamenný obchod
Kamenný obchod
Skladovými zásobami
Rýchle dodanie tovaru
Rýchle dodanie tovaru
1-2 pracovné dni
Skutočné skladové zásoby
Skutočné skladové zásoby
V ponuke viac ako 4000 produktov na feeder
Špecializovaný obchod
Špecializovaný obchod
Sme špecializovany obchod na FEEDER od roku 2014.

Nová rodina prútov By Döme Team Feeder Master prichádza na pulty obchodov v roku 2022 a je vlastne novou, vynovenou, vylepšenou verziou už dobre známej, veľmi populárnej série feederových prútov By Döme Team Feeder Master Carp.

Ak máš záujem o prút pre ďaleké nahadzovanie, patriaci do tej najvyššej kategórie, vyvinutý a každodenné používaný majstrami sveta, prúty série Master sú práve pre teba.

Od uvedenia predchádzajúcej série už uplynulo 5 rokov (2017) a aj napriek veľkej spokojnosti našich zákazníkov, nastal čas na „vyhladenie vrások a na veľké zmeny“. Je však treba dodať, že predchodcovia ustáli skúšku časom na jedničku, denno denne ich dodnes používajú tisícky spokojných rybárov. Pokrok však nesmie zastať, vždy sú a budú nové príležitosti, lepšie materiály, pokročilejšie výrobné technológie, ktorými sa dajú aj veľmi dobré nástroje ešte ďalej vylepšovať.

Z pôvodných deviatich členov predchádzajúcej série zostali „iba“ štyria, presnejšie tí štyria, o ktorých javili zákazníci dlhodobo najvyšší záujem.

Sú to 365LC, 395LC, 430LC a 395RXH.

Prečo práve tieto dĺžky? Pretože sa pri výrobe a testoch práve tieto prejavovali tými najlepšími parametrami. Bonusom z pohľadu praktického názvoslovia je, že tieto si zákazníci tak ľahko nespletú s predošlými modelmi.

Člen rodiny s označením LC, teda LONG CAST bol optimalizovaný pre feederový lov vo veľkej vzdialenosti. Priamo úmerne s dĺžkou prútov rastie aj ich sila, v resp. vzdialenosť, ktorá sa nimi dá dosiahnuť. Znamená to 100+, 120+ a 140+ metrov. Pri voľbe vhodného prúta je veľmi dôležité brať do úvahy aj vlastné telesné danosti, akými sú výška, dĺžka paže, alebo fyzická sila! Takže napríklad by som deťom určite neodporučil ten najdlhší variant! Ďalej je veľmi dôležité pripomenúť, že vyznačenú vzdialenosť dosiahnu jednotlivé prúty iba vtedy, ak si zvolíme krmítko adekvátnej hmotnosti a tvaru, optimálny navijak, vlasec, šokovú šnúru, no a v neposlednom rade, musí aj rybár disponovať dobrou nahadzovacou technikou.

Základným materiálom prúta je 60TON High modulus Toray Carbon.
Nový materiál a jeho kvalitatívne prevedenie do bezchybnej konštrukcie tu pôsobia naozaj demonštratívne. Vyžarujú takú silu, že človek naozaj uverí, že by mohol týmto prútom vyhodiť krmítko až do vesmíru. Aha, a zaručene sa pri prvom náhode nepoláme na 8 kusov! Rukoväť je aj naďalej delená a primerane dlhá, aby zabezpečila dostatočnú páku, ktorá je nevyhnutná pre správnu realizáciu presných, ďalekých náhodov.

Rad očiek Seaguide Titanium High frame Double foot je celkom do očí bijúci hneď na prvý pohľad. V prípade modelov 395RXH a 430LC sú očká ešte väčšie ako u predchodcov. Okrem toho sú tieto očká tohto typu v porovnaní s predchodcami ešte odolnejšie, optimalizované na dosahovanie ešte vzdialenejších náhodov.

Veľký pokrok, ktorý si zaručene okamžite všimneš, je ešte kvalitnejšie sedlo navijaka, ktorý zabezpečí to absolútne najpevnejšie fixovanie, bez tej najmenšej skulinky, alebo neželaného pohybu, čo sa prejaví super stabilným úchopom. Tento systém sme si „požičali“ od profesionálnych prívlačových prútov. Brázdička pri sedle Ti už zaručene kožu na ruke nezodrie.

Pokračujúc ďalej po tele prúta sa dostávame k očku na zavesenie háčika, ktorého umiestnenie sme zvolili úplne cielene. Veľmi prakticky a jednoducho doňho zavesíš háčik svojej montáže bez toho, aby niečomu zavadzal.

Pre všetky veľkosti platí, že napriek veľkej vrhacej záťaži a vysokej pevnosti materiálu, sú všetky prúty mimoriadne pružné! To je veľmi dôležité hlavne v poslednej fáze zdolávania (o čom sa presvedčíš aj na vlastnej koži), kedy siaha prút po rybe tak elegantne, že brzda na navijaku ani nepípne.

Kedy odporúčame tieto prúty?

Tieto prúty môžeš použiť všade, kde sa ryby zdržiavajú ďalej od brehu. Sme presvedčení, že Ti v porovnaní s ostatnými rybármi poskytnú veľkú výhodu. Základná výbava pre lov z brehu na veľkých jazerách! Popri rekreačno love však obstoja tieto prúty perfektne aj na pretekoch.

Čo by to už dokazovalo lepšie, ako fakt, že sa na Method Feeder majstrovstvách sveta v roku 2021, stal Gábor Sipos MAJSTROM SVETA v tímovej súťaži práve s týmito prútmi! Krásne, elegantné, silné prúty, presne ten typ, po ktorých človek jednoducho zatúži, ktoré by si chcel poťažkať a zaloviť si s nimi, nech už má doma neviem koľko feederových prútov!

Team Feeder Master 430LC 70-195g

 • Dĺžka: 430 cm
 • Hmotnosť: 410 g
 • Vrhacia záťaž: 70-195 g
 • Priemer blanku nad rukoväťou: 16 mm
 • Sila špičiek: 4 oz; 5 oz; 6 oz
 • Dĺžka delenej rukoväte: 55 cm
 • Počet očiek: 14
 • Priemer 1. dielu (mm): 16
 • Prepravná dĺžka (cm): 147
 • Materiál: 60TON High modulus Toray Carbon
 • Akcia: Heavy
 • Typ očiek: Seaguide Titanium High frame Double foot
 • Povrch rukoväte: delená, EVA
 • Typ sedla navijaka: skrutkový
 • Počet dielov (kusy): 3+3

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: